Biblioteka Publiczna w Sulęcinie

Biblioteka Publiczna w Sulęcinie, działająca pod egidą Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, może poszczycić się łącznie pięcioma placówkami rozmieszczonymi na terenie naszego powiatu.
Oprócz biblioteki macierzystej i oddziału dla dzieci, placówki kulturalno-oświatowe w postaci filii bibliotecznych, znajdują się również w Żubrowie, Ostrowiu oraz Trzemesznie Lubuskim.

Działająca nieprzerwanie od 1946 roku Biblioteka Publiczna w Sulęcinie, sumując oddziały sieci bibliotecznej, w swoim księgozbiorze liczy aż 53944 pozycje, a przekłada się to na ponad 1600 zarejestrowanych czytelników (dane z 2014 r.). Co więcej, po gruntowym remoncie wykonanym ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa, sulęcińska placówka zyskała całkowicie nowe wyposażenie (podłogę, oświetlenie, meble biblioteczne, stoliki komputerowe, jak i same komputery), odświeżony Kącik Malucha, przystosowanie obiektu pod kątem osób niepełnosprawnych, a także Salę Konferencyjną oraz Salę Wystawową. Działania te przyczyniły się nie tylko do znacznej poprawy strony wizualnej, lecz – przede wszystkim – znacznie zwiększyły funkcjonalność obiektu.

Biblioteka Publiczna w Sulęcinie to nie same książki. Po wzbogaceniu swojej oferty, instytucja ta oferuje choćby usługi reprograficzne, jak i bezpłatny dostęp do Internetu, co czyni z niej nowoczesne centrum informacji, skierowane do mieszkańców Sulęcina i najbliższych okolic.

Zgodnie ze swoją misją, biblioteka spełnia określone potrzeby kulturalne mieszkańców gminy i regionu, upowszechnia kulturę i czytelnictwo, jak również wspiera rozwój społeczeństwa informacyjnego, zapewniając przy tym profesjonalny poziom świadczonych usług. Efektem tych działań są również stałe, cykliczne imprezy takie jak Tydzień Bibliotek, Narodowe Czytanie, Powiatowy Konkurs Recytatorski czy Akcje Na Wakacje, które na stałe wpisały się w kalendarz sulęcińskich wydarzeń kulturalnych.

Biblioteka Publiczna w Sulęcinie
ul. Moniuszki 1
69-200 Sulęcin