Dożynki Gminne w Sulęcinie (sierpień)

Święto Plonów stanowi nieodzowny element końca wakacji, swoim programem podkreślając ludowy wydźwięk imprezy. Do stałych elementów hucznie obchodzonych Dożynek zaliczyć można mszę św. w intencji rolników, Korowód Dożynkowy oraz Ceremoniał Dożynkowy.

Podczas imprezy, od 2016 roku organizowanej w innym sołectwie Gminy Sulęcin, największa uwaga skupiona jest wokół własnoręcznie wykonanych wieńców, które startują w tradycyjnym konkursie na ten najpiękniejszy. Ponadto, Święto Plonów rokrocznie obfituje w pokaz rękodzieła lokalnych twórców, wystawę maszyn rolniczych, a także degustację swojskiego jadła i domowych wypieków, które uświetniane są przez występy wokalne tutejszych artystów związanych z Sulęcińskim Ośrodkiem Kultury oraz tzw. gwiazdy wieczoru.

Mimo stałych i niezmiennych punktów programu, każdego roku na celebrowanie zakończenia zbierania plonów z sulęcińskich ziem przybywa rzesza chętnych mieszkańców okolicznych sołectw, którzy z entuzjazmem oddają się niepowtarzalnemu, dożynkowemu klimatowi.